Home
Video
Uçak hobilerimiz
Müzik dinle
Eğlence ve Oyun
Çeşitli konular
Dünya
Türkiye
Magazin
Ekonomi
Otomobiller
Motosiklet Tutkusu
Motosiklet Resimleri
Mercedes SLR
SLR Resimleri
SLR Resimleri-2
Aston Martin
Aston Martin-2
Aston Martin-3
Ferrari
Ferrari Resimleri
Audi
Audi Resimleri
BMW
BMW Resimleri
Koenigsegg
Koenigsegg Resimleri
Porsche
Porsche Resimleri
Karışık Markalar
Cip Resimleri
Konsept Arabalar
Bugatti Veyron
Yolların kralı 0403
Dia Show Arabalar
Toplum ve Yaşam
Kültür
Sanat
Bilim ve teknoloji
Site hakkında
Bize ulaşmak
Konuk defteri

   

McLaren Mercedes-SLR

 

McLaren Mercedes SLR

Mercedes SLR sadece bir spor araba değil... arabalar arasında bir mücevher'dir aynı zamanda... bu arabanın var olması için sarfedilen efor anlatmayla bitmez... yaklaşık 1.90 genişliğinde 1768 klio ağırlığında süper bir arabadır... dünyanın önde gelen otomobil tasarımcıları Porsche Carrera, Maserati ve Ferrari Enzo ile rekabet etmesi için dizayn etmiştir bu arabayı. Mercedes'in bugüne kadar ürettiği spor araba'ların doruk noktası sayılabilecek bu güzelim arabanın duruşu bile siyah bir kediyi andırmaktadır sanki... her an yerinden fırlayacak gibi... çok pahalı bir kedi'dir ayrıca... bir o kadar da hızlıdır, V8 5.4 litre motor hacmından 626 beygir gücü sağlanmaktadır.

Formula-1 yarışlarında 13 saniyede 250 km/h basan araba akranlarına kendini bir kez daha kanıtlamıştır, elbette ki son hızı bununla sınırlı kalmamıştır... Mika Hakinen aynı gün gaz pedalını biraz topuklayarak saatte 334 km/h hıza ulaşmayı başardı... yakıt deposu bayağı büyük, benzin kullanımında oldukça bonker bir araba demekki... 98 litre benzini 676 kilometrede tüketiyor... bu da: aşağı yukarı bire: 6.8 yakıt tüketimi demek... 2007'nin eylül ayından itibaren üstü açık olan Roadster Cabrio tipi piyasaya sunuldu, ancak satışlar umulduğu gibi yürümedi... araba çok pahalı, üstelik 7- 8 ay sürüyor sipariş tamam olması için,

Bu arabanın birde 722 ve Mansory versiyonları vardır... görüntü genel hatlarıyla aynı, ancak spor aksesuar detayları ve motor özelliklerinde bazı ayrıcalıklar vardır... bizim için Ferrari'den çok çok daha kıymetlidir bu araba... birde Aston Martin DBS... öteki sayfalarda onun da resimleri var... Mercedes modellerinde bugüne kadar, 5 modelin piyasalarda etkisi büyük oldu... biri bu, diğerleri SL500, CLK, E55 ve E63 AMG... birde eski 500 SEC AMG, onlarda bir zamanlar sevilen modeller arsında yer aldı. 

                                                                                                                       

to Top of Page