Home
Video
Uçak hobilerimiz
Müzik dinle
Eğlence ve Oyun
Çeşitli konular
Satanizme dikkat...
Ölüm Anında Neler...
İlkel Televizyonlar
Aya Gidildi mi?
Yıldırım gibi Şimşek
Renk Özellikleri
Fotoğraf Çekimi
Tek Hücreden İnsana
Masonluk Nedir
Deyyusu Ekber
Yobazlık
Gerçek Aydın Kimdir
Area 51
Dr. Mehmet Öz
Çocuklarda Cinsellik
Tarla Figürleri
Ateşli Silahlar
 Dia Show Silahlar
Silah Resimleri
Tüfekler
Tabancalar Tüfekler
Dünya
Türkiye
Magazin
Ekonomi
Otomobiller
Toplum ve Yaşam
Kültür
Sanat
Bilim ve teknoloji
Site hakkında
Bize ulaşmak
Konuk defteri

 Bu figürleri ufo'lar mı yapıyor?

Tarla figürleri nedir, kimler yapıyor ?... batı-Avrupa'nın muhtelif tarlalarında git gide yaygınlaşan esrarengiz figürlere daha çok Avrupa ve Kuzey Amerika kıtalarında rastlanıyor, bu figürlerin nereden geldiği ve kimler tarafından yapıldığı konusunda bu güne kadar çeşitli görüşler ortaya atıldı, bunlardan en belirgini, figürlerin evren'de yaşayan başka yaratıklar, daha doğrusu ufo'lar tarafından yapılabileceği konusunda yaygınlaşan çelişkili iddialar. Bir başka kesim, figürlerde, insanoğluna verilmek istenen birtakım gizli mesajların bulunduğunu savunuyor. Esas amacı ne olursa olsun, bu figürleri bir gecede ortaya çıkarmak bir hayli zor, bazı figürlerin çapı neredeyse 80-90 metreyi buluyor, bazıları ise daha küçük ve estetik görünüm açısından daha karmaşık. Olayın en ilginç yanı, yapımı oldukça zor olan geometrik figürlerde hata payının 2-3 santimetre kadar küçük olması.

Peki, bu figürlere neden daha çok gelişmiş ülkelerde rastlanıyor?... verilmek istenen mesaj her defasında gelişmiş ülkelerin insanlarına mı olacak?... örneğin bizim ülkemizde yaşayan bir gariban çiftçinin tarlasında aynı figürlere neden rastlanamıyor?.. mesela bizim keşlik suyundaki büyük tarlada bu figürlere birgün rastlayabilirsem hiçte fena olmaz... şaka biryana, bazı modellerde gerçekten harika denecek kadar güzel nakışlar işlenmiş... yukarda gördüğünüz, geçtiğimiz yaz aylarında Ingiltere'de çekilen bir tarla figürü resminin uçaktan alınan görüntüsü. Daha fazla resimler görmek isterseniz ikinci sayfada büyük formatları var... sizin için yükledim, alabilirsiniz.  Resimler burada

Uçan daireler, yani bilimsel adlarıyla UFO'lar (Tanımlanamayan Uçan Nesneler), yıllarca insanların akıllarında bir soru işareti olarak kalmayı başarmışlardır. Acaba UFO'lar gerçek mi? Yoksa bir takım güçlerin insanları aldatmak için kullandıkları hayal ürünleri mi?... Bu soruları yanıtlamak gerçekten zor, ama inkar edilmesi de bir o kadar zor olan bir gerçek var ki, bu nesneler ister uzaylı, ister insan ürünü olsunlar, yıllardır semalarımızda dolaşıyorlar ve sayısı on binlere varan insanlara görünüyorlar. UFO gördüğünü iddia eden  insanların, çok farkı bölgelerde yaşamalarına rağmen anlattıklarının (bazı istisnalar dışında) birbirlerine çok yakın, hatta birebir olması. Ufaların varlığını bizlere kanıtlayan en büyük delil. Bunun yanı sıra çekilen binlerce farklı UFO resim ve videolarını hemen her yerde görebilmek mümkün.

Bu resimlerin içinde fotomontaj yada fırlatılan bir tabak resmi olanlar çoğunlukta, fakat açıklamakta güçlük çekilen ve görenleri hayrete düşüren resim ve videoların sayısı da küçümsenemeyecek boyutlarda. Bu veriler ışığında  genel bir tanımla UFO'lar "şekil olarak uçan bir fincan tabağını andıran, çevresinde dönen yeşil, kırmızı ve mavi ışıklar bulunan aynı zamanda müthiş bir çevikliğe sahip araçlardır". Tabi ki dünyada bu güne kadar görüldüğü iddia edilen UFO'lar bu tanımla sınırlı değil, sadece bir ışık yumağı halinde olanlar, puro şeklinde olanlar, irili ufaklı ışıklar halinde olanlar vs... Tanımların bazen farklılıklar göstermesine rağmen genel olarak tanımlanan UFO şekli fincan tabağı şeklindeki UFO'lardır.

Binlerce kişinin UFO gördüğünü iddia ettiğini söyledik, acaba UFO'lar ilk olarak ne zaman görülmeye başlandı?.. Aslında UFO'larla ilgili hikayeler insanlık tarihi  kadar eskidir. Arşivlerde Eski Mısır Medeniyeti'ne ve çok daha öncesine dair UFO hikayeleri mevcuttur. Günümüze baktığımız zaman UFO'ların ikinci dünya savaşı ve sonrasında ortaya çıktığını görüyoruz. UFO'ların neden özellikle ikinci dünya savaşında ortaya çıktığına dair bir çok iddia var. UFOLOG'ların açıklamalarına göre Japonya'ya atılan atom bombasının oluşturduğu patlama uzaylıların dünyaya olan ilgisini arttırdı ve incelemeler yapmak için dünyayı ziyaret etmeye başladılar. Son yıllarda UFO gördüğünü iddia edenlerin sayısı azalsa da halen bazı UFO ihbarları var. 

UFOların sadece bir aldatmaca olduğuna dair ileri sürülen iddialardan en çok destek bulan ve kanıt içereni; UFOların NASA'nın casus uçakları olduğu iddiasıdır. Ortaya atılan ve resmi kanıtlara dayandırılan UFO  hikayelerinin büyük bir çoğunun Amerika toprakları üzerinde olması gerçekten şüphe uyandırıcı bir olay, bunun yanı sıra. UFO görüldüğü iddia edilen bölgelere baktığımız zaman, bu bölgelerin ya çok büyük yeraltı zenginlikleri içerdiğini yada ülkelerin askeri araştırmalar yaptıkları bölgeler olduğunu görüyoruz. Bu konuyla ilgili şaşırtıcı olaylar bununla da kalmıyor. NASA dünyanın en gizli uzay araştırma merkezidir.

Bu merkeze izinsiz bir kibrit çöpü bile sokulup çıkartılamazken, nasıl oluyor da bu denli gizli bilgiler dışarı sızabiliyor (Geçmişe baktığımız zaman atom bombası gibi büyük bir icadının İkinci Dünya Savaşı'na kadar gizli tutulabildiğini görüyoruz). Yetkililer dışarı sızan bilgileri genel olarak yalanlasalar da hep açık bir kapı, kuşku uyandırıcı bir nokta kalmasına izin veriyorlar. Aslında gündemi sıcak tutmak için ortama sürüldüğü sanılan bu resimler, olayla NASA'nın birebir ilgili olduğunun bir kanıtlarıdır. Bu resimlerle ellerinde radarlara yakalanmayan ve inanılmaz bir hızla manevra yapabilen en az bir araç olduğunu görüyoruz. Buna bağlı olarak Geçtiğimiz yıllarda Amerika Birleşik Devletleri'nin radara yakalanmayan uçak icadını dünyaya açıklamak zorunda kaldığını biliyoruz. Buda bize gösteriyor ki Amerikanın elinde bu teknoloji var, belki de yıllar önce vardı.  

 

to Top of Page