Home
Video
Uçak hobilerimiz
Müzik dinle
Eğlence ve Oyun
Çeşitli konular
Dünya
Türkiye
Türkiye gündemi
İstanbul
Ankara
Antalya
Alanya
Bodrum
Çeşme
Fethiye
Marmaris
Kuşadası
Eğirdir
Kayseri
Adana
İzmir
Bursa
Eskişehir
Konya
Sivas
Magazin
Ekonomi
Otomobiller
Toplum ve Yaşam
Kültür
Sanat
Bilim ve teknoloji
Site hakkında
Bize ulaşmak
Konuk defteri
         

Tekne turları

 

turkuaz mavi denizi

 

5 yıldız oteller

 

5 yıldız resort oteller

Çeşme

İzmir'in turistik ilçelerinden biri olan Çeşme nüfusunun iyice artması nedeniyle git gide büyüyen aynı zamanda yazlık mekan ve gece eğlencesi sıralamsında iddialı konuma gelmiş tertemiz bir tatil yöresidir. Nüfusun 18 bini ilçe merekzinde, geri kalanı belde ve köylerdedir. Çeşme ilçesi, yaklaşık 264 km yüzölçümüyle İzmir'in biraz batısında yer almaktadır, batı ve güney kesimleri Ege Deniziyle çevrilidir. Çeşme m.ö. 7'ci yüzyılda Giritliler tarafından kurulmuştur, onbirinci yüz yıl sonlarında büyük Türk denizcisi Çaka Bey ile Türk egemenliği ile tanışmış, daha sonra da Osmanlı egemenliğine geçmiştir, Çeşme'de en çok ziyaret edilen tarihi eserlerden biride 2'ci Beyazıt'ın yaptırdığı kaledir.

Mükemmel denizi olan dünyadan 150 kadar olimpik windsurf yarışmacısına ev sahipliği yapan aynı zamanda ünlü sosyetelerin sürekli uğradığı popüler bir mekandır Çeşme... Boyalık Beach mevkii son derece güzeldir, ayrıca açık hava tiyatrosundaki konserler tekrar tekrar gidilesi gereken yerlerden biridir, etrafında gezilecek daha bir çok belde vardır : ılıca, alaçatı , dalyan, şifne gibi... yaz sezonlarında haftanın belirli günlerinde Avrupa'dan, özellikle İtalya'nın Ancona ve Brindisi'den feribot, gemi seferleri düzenlenir Çeşmeye.

Barları, kuyumcuları, restoranları ve tabiki ilginç müşteri profiliyle tatil yapmak dinlenmek, kendisiyle başbaşa kalıp yorgunluk atmak isteyenler için tam uygun bir mekandır Çeşme. Turkiye'nin en berrak, en guzel deniz kıyılarına sahiptir her gün bir birinden farklı ve güzel plajlarına gidebilirsiniz. Dalyan, Ayaorgi, Altınkum en çok beğenilen yerlerden biridir, pansiyon sayısı oldukça yüksektir belkide otele hiç gerek yoktur, konaklama: fiyati 50 ila 120 ytl. arasında değişen onlarca motel vardır. İzmir'den otoban üzerinden 45 dakikada varılabilen, temiz havası, pırıl pırıl denizi olan mükemmel bir tatil yöresidir, dört mevsimde yaşanılası bir beldedir Çeşme.

 
to Top of Page