Home
Video
Uçak hobilerimiz
Müzik dinle
Eğlence ve Oyun
Çeşitli konular
Dünya
Türkiye
Türkiye gündemi
İstanbul
Ankara
Antalya
Alanya
Bodrum
Çeşme
Fethiye
Marmaris
Kuşadası
Eğirdir
Kayseri
Adana
İzmir
Bursa
Eskişehir
Konya
Sivas
Magazin
Ekonomi
Otomobiller
Toplum ve Yaşam
Kültür
Sanat
Bilim ve teknoloji
Site hakkında
Bize ulaşmak
Konuk defteri
   

 

 

 

 

 

 

 

 

Eğirdir,

Isparta ilimize yaklaşık 35 kilometre uzaklıkta, gölün etrafında yer alan Davras dağları eteklerine kurulmuş 20 bin nüfuslu şirin bir ilçedir Eğirdir. Komandolar diyarı olarak bilinen bu güzel ilçe ülkemizde en önde gelen kemik hastanesinden birine sahiptir. Türkiye'de Fethiye ve Kaş'tan sonra yamaç paraşütü yapılabilen, hatta oraları hiç aratmayan en güzel manzaraya sahiptir, verimli elma bahçelerinin kiraz ve dut ağaçlarının bulunduğu Eğirdir, kristal denecek kadar berrak hemde tertemiz bir gölün kıyısında yer almaktadır, gölün içinde yüzmek ayrı bir keyif verir insana, ilçede yiyecek ve içecek konusunda temiz mekanlar vardır, göl kıyısında lokantalar, oteller, çay bahçeleri blunmaktadır. Bu belde oldukça sakin bir yerdir, gürültüden uzak, grup gezilerine çok uygundur burası.

Gölün her iki tarafından da keskin virajlı yollar geçer, yol kıyılarında bazı yerlerde soğuk çeşmeler bulunur, yolculuk yaparken o çeşmelerin yanında mola verip su içmek, sonra yakınlarda meyve satan satıcılarından biraz da kiraz alıp yedikten sonra gölün muhteşem manzarasını seyretmek ap ayrı bir zevk verir insana. Eğirdir gölü yaz aylarında o kadar berrak ki, yukarı virajlı yollardan geçerken bile bazen gölün içindeki balıkların ters döndüklerini güneş ışıklarından fark edebilirsiniz, kısacası, Eğirdir görmeye yaşamaya değer bir beldedir, yaz aylarında çok sayıda turist gelir buraya, ne yazıkki turizm açısından, modern tesisler açısında, pek o kadar da önem verilmemiş bu güzelim beldeye, ama insanları çok cana yakındır. Eğirdir gölü ülkemizde en büyük göller sıralamasında dördüncü sıradadır. Eğirdir Isparta'ya yaklaşık 30, Antal'ya 170 kılometredir.

Eğirdir ilçesine bağlı belediyeler: Sarı idris,  Pazarköy, Gökçehöyük, Eğirdir, Barla.

Köyler:  Ağılköy, Akbelenli, Akdoğan, Akpınar, Aşağıgökdere, Bademli, Bağcık, Bağıllı, Bağören, Balkırı, Beydere, Çayköy, Eyiüpler, Havutlu, Kırıntı, Mahmatlar, Serpilköy, Sevinçbey, Sipahiler, Sorkuncak, Tepeli, Yılgıncak, Yukarıgökdere, Yuvalı.


 

                                     Bu sitenin bütün hakları saklıdır - Copyright © 2008 - gezmek.org /webdesign: Aydınkaptan                               

 
to Top of Page