Home
Video
Uçak hobilerimiz
Müzik dinle
Eğlence ve Oyun
Çeşitli konular
Dünya
Türkiye
Magazin
Ekonomi
Otomobiller
Motosiklet Tutkusu
Motosiklet Resimleri
Mercedes SLR
SLR Resimleri
SLR Resimleri-2
Aston Martin
Aston Martin-2
Aston Martin-3
Ferrari
Ferrari Resimleri
Audi
Audi Resimleri
BMW
BMW Resimleri
Koenigsegg
Koenigsegg Resimleri
Porsche
Porsche Resimleri
Karışık Markalar
Cip Resimleri
Konsept Arabalar
Bugatti Veyron
Yolların kralı 0403
Dia Show Arabalar
Toplum ve Yaşam
Kültür
Sanat
Bilim ve teknoloji
Site hakkında
Bize ulaşmak
Konuk defteri
   

Murat Turizm

 

Nazar Turizm

Mercedes 0403 otobüsler,

 

Mercedes 0403 ülkemizde en yaygın kullanılan otobüs modellerinden biridir, 1996 ve 2000 olmak üzere ikiye ayrılmıştır bu model, aynı zamanda Turkiye otobüs sektörünün şahinidir. Benim de bizzat çok hoşuma giden bir modeldir bu, harmonik biçimde bir birine uyumlu çizgileriyle son derece kompakt bir dizayna sahip olan bu otobüsler gerek görüntü bakımından gerekse komfor bakımdan kendini yolcularına kanıtlamış, ülkemizde piyasa lideri konumunda bir otobüs modeli, fakat ne yazıkki sayıları son yıllarda git gide azalmakta.

Otobüs, Türk toplumunun vazgeçilmez vasıtalarından biridir, ülkemizde bir yaşam tarzıdır aynı zamanda, dünyada hiç bir ülke yoktur ki bizim ülkemiz kadar otobüs sayısına sahip olsun, tabiki bunun olumlu yanlarıda çoktur, ancak toplu taşımacılıkta hem rizikolu hemde pahalı bir unsurdur. Ülkemizde uçakla rekabete dayanamayan çok sayıda otobüs şirketleri ya vasıta sayısını azaltıyor, yada başka bir firma ile birilkte hareket etmenin yollarını arıyor. 

SHD ve RHD olmak üzere değişik versiyonlarda V8 motora sahip 46 yolcu kapasisteli 0403 otobüslerin Almanya'ya nazaran Türkiye'de üretimi daha ucuzdur. Süratli bir otobüs'tür ayrıca, hız göstergesi 125 km/h olmasına ragmen bazen otoyollarda 140-150 basabilen otobüsler, yan kuvvetlere karşı kaygan zeminlerde bir o kadar da hassastır. Ancak riziko almaya değer bu arba... Mercedes Türk tarafından 13 yılda 13800 adet üretilip bunun 5320 adeti Türkiye dahilinde satışı yapılan otobüs modeli. ilk çıkan modellerinin arka farları diklemesine uzunken, yenilerinde arka farlar küçüktür. Lafın özü, yolların kralı bu arabalar... bir zamanlar tartışmasız yolların yeni gözdesi olup şehirlerarası seyahat eden her 100 otobüsün 80'i olan Mercedes 0403 modeli, tam bir efsanedir.

                                                                                                                  

      

Öz Bolu

 

Bazı Modellerde Yenilikler

 

Metallic Kırmızı

 
to Top of Page