Home
Video
Uçak hobilerimiz
Müzik dinle
Eğlence ve Oyun
Çeşitli konular
Satanizme dikkat...
Ölüm Anında Neler...
İlkel Televizyonlar
Aya Gidildi mi?
Yıldırım gibi Şimşek
Renk Özellikleri
Fotoğraf Çekimi
Tek Hücreden İnsana
Masonluk Nedir
Deyyusu Ekber
Yobazlık
Gerçek Aydın Kimdir
Area 51
Dr. Mehmet Öz
Çocuklarda Cinsellik
Tarla Figürleri
Ateşli Silahlar
 Dia Show Silahlar
Silah Resimleri
Tüfekler
Tabancalar Tüfekler
Dünya
Türkiye
Magazin
Ekonomi
Otomobiller
Toplum ve Yaşam
Kültür
Sanat
Bilim ve teknoloji
Site hakkında
Bize ulaşmak
Konuk defteri
   

Oprah Winfrey proğramı

 

Dr. Mehmet Öz

 

Dr. Mehmet Öz

Amerikanın en ünlü doktorları arasında gösterilen, aynı zamanda başarı ödüllerine doymayan Türk asıllı karizmatik doktor...

1960 yılında Amerika'da dünyaya gelen Dr. Mehmet Öz, Harvard Üniversitesin'den mezun oldu, mesleğini halen kalp cerrahı olarak yürüten doktor, New York Magazin Dergisi tarafından 'Yılın En İyi Doktoru' ödülen layık görüldü... kendi uzmanlık alanında on parmağın onunda ayrı ayrı müthiş becerilere sahip olan doktor Mehmet Öz hızlı ameliyatlar geçekleştirdiği gibi, hızlı konuşmasıyla'da dikkatleri çekiyor... buğüne kadar binlerce gazete, dergi, TV proğramları hep ondan bahsetti... Amerika'nın en önde gelen TIP merkezleri arasında yer alan Columbia Universitesi tıp merkezi kardiyoloji direktörlüğü'nü yapıyor şu anda... 4 çocuk babası olan doktor Öz,

Ayrıca Amerika'nın ünlü TV sunucularından Oprah Winfrey'in haftalık TV proğramında konuk olarak, hem kendinden emin, hemde son derece karizmatik tavırlarıyla sağlıkla ilğili birçok konuyu gündeme getiriyor... özel diyet konusundan sağlıklı beslenmeye kadar, kalp ve damar ameliyatı yöntemlerinden tıp alanında en son yeniliklere kadar, birçok konuların işlendiği proğramda seyirci kitlesi oldukça büyük... dünyanın çeşitli ülkelerinde yayınlanan proğramın ardından insanlar doktor Öz' ün kitaplarını almak için hemen kitapçılara akın eiyor... Mehmet Öz'ün son yayınladığı 'You On a Diet' adlı kitap örneğin, değişik dillerde tercüme edilerek dünyanın birçok ülkesinde satıldı... milyonlar satan bu kitapta Mehmet Öz'ün özel hazırladığı diyet yöntemleri, sağlıklı beslenme, ayrıca sağlıklı kilo verme rejimleri gibi, bir birinden farklı konular işleniyor. 

1996 yılında "Yılın Türk-Amerikalısı" şerefine layık görülen dr. Mehmet Öz, yılda ortalama 95 kalp ameliyatı gerçekleştiriyor, bunların arasında ünlü işadamları ve siyasetciler de var. Mehmet Öz her ne kadar Türk asıllı olsa da Türkiye ile uzaktan yakından bir alakası yoktur malesef... ama ne olursa olsun Türk milleti için bir gurur kaynağıdır... doktor Öz aslında disiplinli çalışmakla, azimle, hangi noktalara gelinebileceğinin sessiz bir kanıtıdır... hemde Avrupa'da, Amerika'da okuyan Türk gençleri için bir örnek teşkil eder.

Aldığı şeref ve ödüllerin arasında Hippocrates Magazin Dergisi tarafından "Yılın Doktoru", Halthy Living Magazin Dergisi tarafından "Milenyum’un iyileştiricisi... Columbia Üniversite Doktorlar ve Cerrahlar Fakültesi’nin "Blake more Research Ödülü... ve  "American Society of Laser Medicine and Surgery" Araştırma Ödülü şeklinde çeşitli ödülleri vardır... yazdığı makaleler, verdiği konferanslar, üye olduğu tıp kuruluşları, dernekler, doktor Mehmet Öz'ün Amerika'da ne kadar başarılı bir doktor olduğunun en güzel kanıtları.

Yayınladığı 'For Healing from the Heart' adlı kitabı 'Books for a Better America Award' ödülüne değer görüldü... ayrıca Dünya Ekonomik Foromu tarafından 'Yarının Küresel Lideri' seçildi.

Kırık dökük Türkçesiyle doktor Öz, sağlıklı yaşam için şu tavsiyelerde bulunuyor :

"Her gün aspirin içmeli... hayatımda ilaç kullanmadım, zorda kalmadıkça kimseye de tavsiye etmem, herkese her gün mutlaka bir aspirin içmesini sağlık için tavsiye veriyorum, ben de içiyorum... aspirinin kanı sulandırdığını biliyorduk ama şimdi yeni faydalarını da öğreniyoruz... örneğin, vücuttaki birçok doku tahrişini önlediğini yeni öğrendik... aspirin ömrü de uzatıyor, çay yerine ıhlamur içilmeli, günde en fazla iki çay yada kahve içebilirsiniz, fazlası zararlı... ancak ıhlamur kesinlikle zararlı değil, dilediğiniz kadar için... sarımsak müthiş bir bitki... vücudu koruyan hücreleri destekliyor, tansiyonu düşürüyor, sarımsaktan çıkan maddeyi yüksek tansiyonlu kişiye kullandığımızda, tansiyonu hemen düşüyor, her gün birkaç diş sarmısak yenmeli...

Başka bir mucize sebze de ayşekadın fasulyesi, Türkiye'de bol üretilen bu sebze bence her öğün, özellikle de çiğ olarak mutlaka sofrada bulunmalı, vücuda müthiş yararlı bir bitki... semizotu da içindeki omega-3 nedeniyle son derece faydalı, çiğ yenirse, daha da yararlı, biz her gün ailecek öbek öbek çiğ semizotu yiyoruz... et yiyecekseniz, yanında mutlaka çiğ domates de olmalı, çünkü domatesin içindeki icyopin adlı antioksidan, etteki zararlı omega-6 ları yararlı hale dönüştürüyor... kayısı çok yararlı ancak bir günde bir avuçtan fazla yenmemesi gerekiyor, karpuz ve kavunda ise ince bir dilim tercih edilmeli, üzüm ve muz cok yüksek dozda şeker içerdiği için daha az tüketilmeli... her sabah aç karnına içilen bir bardak ılık suyun ardından bir avuç ceviz çok iyi gelir... ben her sabah alıyorum... artık sütün de 'sağlıklı olanı' çok zor bulunuyor... hayvanlara verilen hormon ve antibiyotikler süte karışıyor, ve saflığını yok ediyor... çocuklara soya sütü içirilmeli... 35 yaşın üzerindekilere sütün içindeki laktoz pek iyi gelmiyor... laktozu alınmış süt yerine, bol bol su içilmeli.

Balık hariç, kırmızı etle beyaz et aynı... çünkü hem danaya, hem de tavuğa yüksek dozda hormon ve antibiyotik veriliyor, et yenecekse, hepsi yenebilir, fark etmez... beyaz pirinç ve beyaz un son derece zararlı, çünkü her ikisi de anında şekere dönüşüyor... yani ha avuç avuç toz şeker yemişsiniz yada pilav, veya beyaz undan yapılan ekmek... arada fark yok... pilav ve ekmek için esmer un yada esmer pirinci tercih edin... lahana zayıflamak için çok ideal... hazmı zor olduğu için tıkar ve kalorisi çok düşük, şişmanlık en az sigara kadar tehlikeli... hatta sigaradan da çok... ideal kilodan daha düşük kilolu olan insanlar uzun ömürlü oluyor... ideal rejimler 1 haftada 1 kilo verdiren rejimlerdir... diğerlerine aldanmamak lazım... eğer haftada 1 kilodan fazla kaybediliyorsa, vücuttan sadece su kaybediliyor demektir... dikkat !.."
 

Bu sitenin bütün hakları saklıdır © 2009 - gezmek.org / Aydınkaptan  

                                                                                                                                                                         

to Top of Page