Home
Video
Uçak hobilerimiz
Müzik dinle
Eğlence ve Oyun
Çeşitli konular
Dünya
Türkiye
Magazin
Moda Dünyası
J. Claude Van Damme
Sylvester Stallone
Michael Jackson
Tarkan
Kurtlar Vadisi Pusu
Sibel Can
Fazıl Say
Boğa Festivali
Formula-1 yarışları
Tenis Turnuvaları
Ünlü Filozoflar
Ekonomi
Otomobiller
Toplum ve Yaşam
Kültür
Sanat
Bilim ve teknoloji
Site hakkında
Bize ulaşmak
Konuk defteri
      

 

 

 

 

 

Yıldız Tilbe: Allah'ın Evini Gördün Uslan Artık...

Yıldız Tilbe, kendisi gibi kutsal topraklara giden sanatçı Sibel Can'ı sert bir dille eleştirdi ve Sibel Can'a nasihatta bulundu. Umre'ye gittiğini açıklayan Yıldız Tilbe, kendisi gibi kutsal topraklara giden sanatçı Sibel Can'ı sert bir dille eleştirdi: Sen de Allah'ın evini gördün... oradaki huzuru hissettin... artık hayatına bir çeki düzen ver. Ünlü şarkıcı ve besteci Yıldız Tilbe önceki gün yeni albümü 'Aşk İnsanı Değiştirir'in promosyon kampanyası için katıldığı bir televizyon programında Umre'ye gittiğini açıkladı. Tilbe kendisi gibi Umre'ye giden sanatçı Sibel Can'ın yıllar önce giydiği tanga ile pozları ve son günlerde çıkan boşanma haberlerini ise sert bir dille eleştirdi. Tilbe, "Denize giderken mayo giyersin, yağmura çıkarken şemsiye alırsın orası da öyle. Umre'ye gidince haliyle hayatında birtakım şeyler değişmeli. Artık Sibel Can'da tanga giymesin. Hayatını değiştirip kendine çeki düzen vermeli. Orası Allah'ın evi" dedi.

Oradaki enerji başka...
Umre ziyareti sırasında çok duygulandığını söyleyen Tilbe şöyle devam etti: "Oraya giden herkes neler hissediyorsa onları hissettim. Anlatılır bir şey değil. Allah herkese nasip eylesin. Kendimi iyi hissetim. İnsanlar farklı bir gözle dünyaya bakıyor. Kimseden alamayacağım bir enerji, huzur var. Ve bu enerji hiç kimsede yok bir tek orada var."
 
Sibel Can:' kız kardeşim başörtülü olduğu için günlük hayatta güçlüklerle karşılaşıyor...

Sibel Can'da başörtüsü mağduru çıktı... en ufak bir sıkıntıda Allah'la baş başa kalmayı çok sevdiğini dile getiren Can, 'İnançlı bir insanım. Babam hacıydı, aynı zamanda çok moderndi. Annem de çok inançlıydı... biz böyle yetiştirildik. Her gece dualarım var, onları okumadan yatmak istemem. Annemin ölümünden sonra büyük bir travma geçirdim. Sadece dualarla ayakta durdum. Ayet-el Kursi, Felak ve Nasr dualarını okurum. Hepsi yarım saat... Annemize babamıza bütün ölmüşlerimize dua okumamız lazım. Allah bana Umre'ye gitmemi nasip etti... Eşimi de biraz mecbur ettim. Umre'ye gitmeye hazır hissetmiyordu kendini. Büyük bir sorumluluk çünkü. 1970 doğumluyum, belirli bir yaşa gelmeden gidemiyorsun Umre'ye. Ya ağabeyin olacak, ya da eşin olacak yanında. Sulhi'ye, “Çok üzgünüm, ne yapacağım şimdi; benim ağabeyim yok' dedim. Çok ağladım günlerce. Sulhi bunu görünce, “Kesin geliyorum' dedi ve benim zorumla geldi. Ve sonra dedi ki, “Ne olağanüstü bir duyguymuş bu.” şeklinde konuştu..

Başörtülü gençler yurtdışında okumamalı...

'İnsan kendi isterse kapanır, benim kız kardeşim kalpten istedi ve bunu yaptı... ve ben ona başörtüsünü çok yakıştırıyorum. Tam bir ev hanımıdır. Ben kapanmayı hiçbir zaman düşünmedim. Sanatçı olmamla alakası yok, insanın kalbi önemli. Namazı kılarken başınızı kapatıyorsunuz, ondan sonra hayat devam ediyor. Çocuklarınız var, bir yaşantınız var, girdiğiniz ortamlar var. Büyük sorumluluk... kapanmak zor iş, çok zor... 'başörtüsü olayı üniversitelerde çözülmeli'. Neden bizim çocuklarımız başı kapalı diye ülkemizde değil de yurt dışında okusun. Herkes burada okusun. Başörtülü gençler yurt dışında okumamalı.'

Kız kardeşim başörtülü olduğu için günlük hayatta güçlüklerle karşılaştı diyen Can, 'o çok şey yaşadı. En basiti benim bir konserim oldu. Bütün ailem, çocuklarım, eşim herkes birinci sıradan beni izledi. Kardeşim öne çıkmak istemediği için herkes gibi gişelerden bilet alıp beni arkadan izledi. Bana da söylemedi, üzülmeyeyim diye... Yeni albüm: piyasadan önce internete düşen yeni albümü 8 saatte 100 bin kişi indirdi.

"Benim Adım Aşk’ adlı albümü internete düşen Sibel Can, ani bir kararla albümünü dört gün önce piyasaya sürdürttü. Önceki gün albümün tamamının internet sitesine alındığı haberini alan güzel sanatçı, hemen prodüktörü Hüseyin Emre ile birlikte harekete geçti ve durumu MÜYAP’a bildirdi. Albümü 8 SAATTE 100 BİN KİŞİ İNDİRDİ... Müyap’ın yoğun çalışması sonucu kapatılan internet sitesinden sekiz saatte şarkıların 100 bin kişi tarafından indirildiği tespit edildi. Yaklaşık bir yıllık emeğinin bu şekilde heba edilmesine çok üzüldüğünü söyleyen Sibel Can’ İnternete veren kişilerin IP numaraları tespit edildi ve yasal işlemler başlatıldı. Korsancıların yakalanmasına çalışılıyor. Bu işin peşini bırakmayacağız. Umarız bu çabamız korsanla mücadelede bir adım olmuş olur’ dedi.

Boşanma davası...

9 yıllık eşi Sulhi Aksüt'le boşanmak üzere olan Sibel Can: 'sabırla eylül ayını bekliyorum.

Yeni albümünün ilk konserini Antalya Sueno Otel’de veren Sibel Can, özel hayatıyla ilgili sorulara, “Boşanmak son kararımdır. Benim için, ailem için en doğru karar bu” dedi. Göğüs dekolteli mor bir kıyafetle havai fişekler altında sahneye çıkan sanatçı, yeni albümündeki şarkılarıyla klasiklerini seslendirdi. Türk hayranlarının yanı sıra Rus, Alman, İsrailli turistlere de seslenen Sibel Can, sahne performansıyla dinleyicilerini büyüledi.

Sabırla eylül ayını bekliyorum...

Yeni albümünün ardından 9 yıllık eşi Sulhi Aksüt'e açtığı boşanma davası hakkında konuşan Sibel Can, 'Yargı aşamasında olan boşanma davamla ilgili çok fazla konuşmak istemiyorum. Sabırla Eylül ayını bekliyorum. Detaylara girmek istemiyorum ama gereken buydu. Çocuklarıma kötü davrandığı yönündeki haberler doğru değil. Farklı yansımalar oluyor ancak yazılanlar çizilenler doğru değil' diye konuştu.

'Ben bir Anneyim...'

Antalya'daki Mardan Palace'nin sahibi Telman İsmailov'la aşk yaşadıkları yönündeki haberlerin hatırlatılması üzerine Sibel Can, 'Böyle bir şey söz konusu bile olamaz. Konu yargıya intikal etti zaten. Kimse kimseye çamur atamaz. Bunun hesabını soracağım. Ben bir anneyim' dedi. Yeni albümü “Benim Adım Aşk” ile dinleyicileriyle tekrar buluşan Sibel Can, ilk konserini Sueno Hotel Beach Side’de verdi. Mor renkli elbisesiyle göz dolduran sanatçı, havai fişek gösterisi sonrasında sahneye çıktı. Türk hayranlarının yanı sıra yabancı turistlere de seslenen Sibel Can, sahne performansıyla dinleyicilerini büyüledi. Beyaz kumaşlarla bezeli devasa sahnede şarkılarını seslendirirken, davulcu ve darbukacıların arasındaki ritim şovuyla nefes kesti.

Sibel Can, sahneye çıkmadan önce düzenlediği basın toplantısında yaklaşık 1.5 yıldır üzerinde çalıştığı albümünü çıkarmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi. Söz ve müziği Tarkan’a ait “Çantada Keklik” adlı şarkıyla açılış yapan şarkıcı, konserinin sonunda tüm ülke bayraklarını sallayan dansçılarla dinleyicilerine veda etti. Konser öncesi bir basın toplantısı da düzenleyen Can, özel hayatına ilişkin sorulara ilk kez yanıt verdi. Eşi Sulhi Aksüt’e boşanma davası açan ünlü sanatçı, “Bu süreçte yazılan tek gerçek şey boşanma davası açmamdır. Ben çok iyiyim. Çok fazla bir şey anlatmak istemiyorum. Adalete uzanan bir süreç var. Boşanmak benim son kararımdır”. Ünlü şarkıcı, eşi Aksüt için alınan ‘6 ay evden uzaklaştırma kararı’ için ise “Bizim için, ailem için en doğru şey buydu” yanıtını verdi. Sulhi Aksüt’ün yazıldığı gibi çocuklarına asla kötü davranmadığının da altını çizen Can, hakkında çıkan aşk dedikoduları için şunları söyledi: “Böyle bir şey söz konusu bile olamaz. Böyle bir leke, böyle bir iftira atılamaz. Zaten yargıya intikal etti. Ben anneyim bunun hesabını da soracağım zaten. Gerçek olan bir tek şey var benim boşanma davası açmam. Kararım nettir.”
 

Boşanarak reklam mı yapıyor?...

Her albüm öncesi yaptığı bu çıkışlar magazin dünyasında çok ilginç bir tesadüf olarak değerlendiriliyor. 2000 yılı Mart ayında Sülhi Aksüt'le hayatını birleştirip, ardından 'İşte Türk Sanat Müziği, İşte Sibel Can' adlı albümünü çıkartan sanatçı, bir yıl sonra, bebeği Emir'in doğumunun hemen ardından 'Canım Benim' albümünü hazırlamıştı.

Ailem benim için mukaddestir...

2005 yılında ise 'Özledin mi? adlı albümünü çıkartırken eşinden boşanacakları haberleri magazin dünyasında gündemin bir anda değişmesine sebep oldu. Albüm çıktıktan sonra ise ikili tekrar barıştı. O dönem ayrılacakları kesin gibi görünen Sibel Can 'Ben geleneklerine ve adetlerine bağlı Türk kadınıyım. Evliliğim ve ailem benim için mukaddestir' demişti.

Eşi ile Evlerini ayırmışlardı...

2007'de Sibel Can'ın 'Akşam Sefası' albümünün çıkışından önce sanatçının eşi Sulhi Aksüt'ten bir süreden beri ayrı evlerde kaldığı dedikoduları çıktı. Ancak bu ayrılık da albüm çıktıktan sonra sona erdi. Çok yakında yeni albümünü piyasaya çıkaracak olan Sibel Can ilginç bir tesadüf sonucu yeniden boşanma haberleriyle gündeme geldi. Magazin kulislerinde sanatçının gerçekten boşanma davası açmış olabileceği ancak her seferinde olduğu gibi bir kez daha söylentilerin yeni albümün çıkışına denk gelmesinin ilginç bir tesadüf olduğu belirtiliyor.

Dostları araya girdi...

Sibel Can'ın 2005'teki ayrılık söylentilerinde Sülhi Aksüt'ün evi terk edip ortağı olduğu Bodrum'daki Manço Tatil Köyü'ne gittiği belirtilmişti. Bu arada Emir'in velayetinin kimde olacağı tartışmaları yaşanıyordu. O günlerde, başta Orhan Gencebay ve Seda Sayan olmak üzere ünlü isimlerin yuvayı kurtarmak için araya girdiği de öne sürüldü... iki yıl önceki boşanma söylemi ise sanatçının Bodrum'da meşhur tangalı pozları verdiği dönemdi. İddialara göre Sulhi Bey açık fotofraflara çok kızmış, Sibel Can da kocasına rest çekmiş, ancak ikilinin yuvası çatırdamıştı. Sulhi Bey Beykoz Konakları'ndaki evi terk etmiş, Sibel Can ise çocuklarını alarak Miami'ye tatile gitmişti.

Evlilikleri konusunda sorulan sorulara 'biz çok mutluyuz' demişti...

Sibel Can, üç ay önce ayrılacakları haberi çıktığında eşi Sülhi Aksüt'le evlilik yıldönümlerini kutlamış ve şunları söylemişti: 'Çok mutlu bir evliliğim var. Neden benim evliliğim üzerinden gündem yapmaya çalışıyorlar anlamıyorum. Biz bu camiada reklam olsun diye, evlenip boşananlar, hamile olup bebeğini düşürenler gördük. Haziran’da piyasaya çıkacak olan albümü için son hazırlıklarını tamamlayan sanatçı şarkılarına çok güveniyor. Tarkan, Şehrazat, Sezen Aksu, Rafet El Roman, Serdar Ortaç gibi isimlerden şarkı sözü alan Sibel Can özellikle ünlü popçu Gülşen’in yazıp, bestelediği “Başı Bağlı” isimli şarkıyı ayrı tutuyor. Ortaya çıkan haberlere göre, Sibel Can’ı cipinin içinde ilk dinlediğinde gözyaşlarına boğan şarkıda yasak bir aşk anlatılıyor. Sibel Can’ın “Son dönemlerde beni en çok bu şarkı ağlatıyor, dinlerken sürekli gözlerim doluyor, konserimde nasıl söyleyeceğim bilmiyorum” dediği şarkıda evli bir kadının evli bir erkeğe karşı hissetikleri ve yaşadıkları konu ediliyor.

Sibel Can'ın eşi Sulhi Aksüt'ün Hakan Ural'dan olan çocuklarına kötü davrandığını ve bu yüzden boşanma kararını aldığını açıklaması magazin gündemine bomba gibi düştü. Sanatçının, eşi Sulhi Aksüt'ten boşanmak için dava açması hakkında ilginç açıklamalar yapması bütün sanat camiasının şok tepkilerine yolaçtı. Boşanma davasını doğrulayan Can, eşiyle ilgili büyük bir şok yaşadığını söyledi. Bazı gazetelere konuşan güzel şarkıcı, "Bir süredir aramızda şiddetli geçimsizlik vardı. Neler olduğunu söylemeyeceğim. Fakat şunu söyleyebilirim, tatil için gittiğim Miami dönüşü büyük bir şok yaşadım. Dava devam ettiği için şu an bu konuda da konuşamam. Zamanı gelince her şeyi anlatacağım. Ama şu kadarını söyleyebilirim, çocuklarıma kötü davrandığı için uzaklaştırma istediğim doğru değil. Telefonlarımı kapatıyorum. Oğlum Emir'i de alıp İstanbul dışına tatile gidiyorum" dedi.

AKSÜT: Eteğindeki taşlar dökülsün bakalım...
Sibel Can'ın boşanma davası açtığından haberi olduğunu söyleyen eşi Sulhi Aksüt ise, "Boşanacağımız doğrudur... Boşanma dilekçesinde yazılanları görünce şok geçirdim, çok üzüldüm. Siz benim nasıl birisi olduğumu biliyorsunuz. Ama bu konuda şimdilik bir açıklama yapmayacağım. Bakalım neler neler söyleyecekler benim hakkımda. Eteğindeki taşları döksünler, sonra konuşma sırası bana gelecek".

URAL: Çocuklar bana birşey söylemediler...
Sibel Can'ın, boşanma dilekçesinde Sulhi Aksüt'ün çocuklara kötü davrandığını iddia etmesi üzerine eski eşi Hakan Ural ise, "Ben her zaman bu tür tartışmalı ve üzücü konularda çocuklarımın zarar görmemesi için konuşmadım. Sibel Hanım'ın özel hayatına da saygı duymak gerekir. Konunun ne kadar gerçek olduğunu daha bilmiyorum. Çocuklarımla sık sık görüşüyoruz. Onlardan bana özellikle böyle bir şikayet gelmedi" dedi.

Hakan Ural'ın babasi Selçuk Ural: oğlum zor günler yaşadı...

Kanaltürk'te ekrana gelen "Orada Neler Oluyor" programına konuk olan Selçuk Ural, oğlu Hakan Ural'ın Sibel Can'la evliliği hakkında şok açıklamalar yaptı. Ural, "Oğlum bu evlilikte, ihaneti de, sevilmemeyi de, kullanıldığını da gördü" dedi.

Müge Dağıstanlı ve Gülşen Yüksel'in sunduğu programa konuk olan Selçuk Ural, "Oğlum, ilk eşi Sibel Can yüzünden ölüyordu" diye konuştu. Ural şunları söyledi: "Oğlum Hakan'ı uçuruma sürükleyen olay, Sibel Can'la evlenmesiyle başladı. Bu nikaha şiddetle karşı çıktım. Evliliklerinin ilk yılında boşanmaları için Hakan'a yalvardım. 'Oğlum, boşan normal bir kadınla yuva kur' dedim. Oğlum beni dinlemedi. Sonra başına gelmedik kalmadı. Yavrum Pasif Depresif denilen korkunç bir hastalığa yakalandı. Günde bir avuç ilaç içiyor, geceleri uyumuyor, yemek yemiyor, sürekli ağlıyor ve 'Baba beni kurtar' diye yalvarıyordu. Elleri, ayakları ve sırtı yara içindeydi. Yatağa yatamıyordu. Üç gün boyunca bir sandalyenin üzerinde ellerini tutarak 'Oğlum, bu kötü günler geçecek, elimi sıkı tut, hayata tutun' diye yalvardım. Oğlum Hakan, 'Baba sırat köprüsünden geçiyorum, yardım et' diye ağlıyordu. O günleri hiç unutamıyorum. Oğlum bu evlilikte, ihaneti de, sevilmemeyi de, kullanıldığını da gördü. Ölümden döndü ama Allaha şükür ki şimdi çok mutlu. Onu deliler gibi seven iyi aile terbiyesi almış olağanüstü bir eşi var."


Mahkemede hesaplaşırız...


Sibel Can, Selçuk Ural'ın söylediklerine şu yanıtı verdi: "Bu konularda konuşması gereken ilk kişi benim ama ben asla konuşmadım konuşmayacağım. Sonuçta o iki çocuğumun dedesi. Buna saygımdan dolayı yine yanıt vermeyeceğim. Ama beni ve ailemi rencide edecek bir cümle ağzından çıktıysa mahkemeye hesaplaşırız."

Yeni filim teklifi...

ÇEKİMLERİ haziran sonunda başlayacak olan “Ejder Kanı” adlı filmin senaryosunu yazan ve yönetmenliğini üstlenecek olan Uğur Yücel, Sibel Can’a teklifte bulundu. Polisiye-gerilim tarzında çekilecek olan filmde, ayrıca oyuncu olarak da kamera karşısına geçecek olan Yücel, filmin başrol kadın oyuncusu için Sibel Can’la görüştü. Kenan İmirzalıoğlu’nun bir polisi canlandıracağı filmin kendisini çok heyecanlandırdığını belirten Can, “Şu an senaryoyu okuyorum. Henüz bir anlaşma, sözleşme yapmadım. Nasip, kısmet” diye konuştu. Can, yeni albümü için de hazırlıkların bittiğini açıkladı.

                                                                                                                                                   

 
to Top of Page