Home
Video
Uçak hobilerimiz
Müzik dinle
Eğlence ve Oyun
Çeşitli konular
Dünya
Türkiye
Magazin
Ekonomi
Otomobiller
Toplum ve Yaşam
Engelli Olmak
Korkunç Mantar
Karakter Analizleri
Hipnoz Nedir?
Beden Dili Nedir
11 Eylül'ün Sırları
Ahlak krizleri
Ah O Zor Günler
İzm ve ist' ler...
Yahudilik Nedir?
İmza ve El Yazıları
Mikro Hadiseler
Solak insanlar
Hayat Denklemi
Işıkla karanlık
Nezaket kuralları
Bunları Biliyormuyuz
Deprem Nedir?
Padişahla Vezir
Huzura giden yol
Çatlak Kova
Erkek Çocuk İsimleri
Kız Çocuk İsimleri
Burcumuz ne diyor
Kültür
Sanat
Bilim ve teknoloji
Site hakkında
Bize ulaşmak
Konuk defteri
   

ikiz küleler

 

George Bush

11 Eylül'ün sırları... 

11 Eylül 2001'de New York'taki ikiz kulelere yapılan saldırı dünyanın en karanlık olaylarından biridir... bugüne kadar bu konuda birçok şey yazıldı ve çizildi... bir birinden farklı senaryolar, komplo teorileri, amerika'nın Irak ve afganistana girmesi için ortaya attığı bir takım gerekçeler, arap kökenli terör gruplarının amerika'ya karşı beslediği nefret duyguları falan filan.

Ancak sebebi ne olursa olsun... tarihte eşine benzerine rastlanmayan bu deşhet verici olayın dışardan yapıldığına dair açıklamaların inandırıcı olmadığını kanıtlayan bir sürü belge ve görgü tanıkları var.

Bizde bu sayfamızda bu korkunç olayın bazı karanlık yüzünü sizlerle paylaşacağız... bir kere şunun altını çizerek belirteyim ki, dünyada hiç bir terör örgütü planladığı asıl hedefini vurmadan başka lüzümsuz hedeflere yönelmez, lüzümsuz hedef deyince neyi kastediyoruz?... ikiz kuleleri mi?... evet... bu çapta korkunç bir saldırıyı kafasına koyan bir örgüt... beyaz saray dururken neden ikiz kulelere öncelik verdi?... şimdi siz terörist olsaydınız... (allah göstermesin)... amerikanın canını acıtmak için önce ikiz kuleleri mi vururdunuz, yoksa beyaz sarayı mı?.. elbette ki beyaz saray... peki nasıl oldu da beyaz saraya iki kilometre kadar yaklaşan uçak direksiyonu aniden pentagona kırdı?.. yani amerika'ya iyi bir ders vermek isteyen azılı bir terör örgütü önce pentagona çarpmakla acaba neyi halleti?.. ancak beyaz saraya çarpınca belkide bir çok şeyi halledecekti... en azından müslüman devletlerin hemem hemen hepsine birer tane atom bombası atılacaktı...

Hemde bunu yapmakta hiç tereddüt etmez amerika... şu bir gerçekki... beyaz sarayı yerle bir eden bir grubun ülkesine atom bombası atmakta geciken bir başkanın anasını ağlatırlar amerika'da... batının en güçlü ülkesi olan amerika'da savaş konusunda bütün mekanizmalar böyle işler... devletin başına bir iş gelirse intikam almak için hazır bekleyen senaryolar vardır... bunun bir örneği Pearl Harbor'da yaşandı... 7 aralık 1941'de amerikan ordusunu ani bir baskınla bozguna uğratan Japonlara gereken cevabı 4 yıl sonra verdiler... ancak o günlerin şartlarında 4 yıl beklediler... çünkü bomba henüz hazır değildi... ama bugün 4 saat sürmez... ayrıca 2001 yılında bir müslüman devletine atılan bir bombayı kim nereye şikayet edebilirdi... Arafat mı şikayet edecekti?... veyahutta Demirel mi?... sonra kimi kime şikayet edeceksiniz... henüz daha bir uçak yapamayan bu günün müslüman devletleri karşılık mı verebilecekti ?.. insan bu seneryoları düşünürken bile tüyleri diken diken oluyor.

11 Eylül 2001 günü meydana gelen olaylarda birinci uçak yerel saatle 08:46 da dünya ticaret merkezinin kuzey kulesinin 94 ve 98 katların arasına çarptı... sözde teröristlerin başı sayılan Muhammed Atta'nın kullandığı uçak kuzey taraftan gelmişti... bu bina, saldırıdan 102 dakika sonra yıkıldı... ikinci kule'ye çarpan uçak yerel saatle 09:02'de güney tarafından yaklaştı... kulenin 77 ve 85 katların arasına son sürat çarpan bu uçak saniyeler öncesi korkunç manevralar yapıyor... bu olayda en çok dikkatimi çeken konu... 70 metre genişliğinde bir kuleye saatte 700-800 km hızla çarpan bir yolcu uçağı nasıl oluyorda 350 metre yükseklikte, hedefini hiç şaşırmadan kulenin gövdesini ortalıyor... hatta amerikan makamlarının verdiği bilgilere göre... kuleye çarpış sırasında hızı 877 km/h... 70 metre genişliğinde bir binayı o hızla ortalamak bir nevi, iki metre genişliğinde bir boğaz köprüsünde otomobille karşıya son sürat geçmeye benzer... üstelik birde askeri uçaklarda olduğu gibi çevik manevralar yaparak, hatta binaya çarpmadan 3 saniye önce keskin viraj alarak gerçekleştiriyor bunu... normal bir yolcu uçağı ile bu türde manevralar yapmak asla mümkün değildir... aramızda uçak kullananlar varsa bilir... normal yolcu uçaklarında şartlar nasıl olursa olsun... direksiyonu bir tarafa çevirdiğiniz anda, uçak 45 derece yatay bir pozisyon alması için aradan en az 7-8 saniye geçmesi gerekiyor... bu uçak 3 saniyede gerçekleştiriyor bunu... belliki sıradan bir yolcu uçağı değil bu. Ayrıca 350 metre yüseklikte bir yolcu uçağının 877 km/h hıza ulaşması mümkün değildir. Çünkü deniz seviyesine yakın bir irtifada hava basıncı çok yüksek... uçaklar yükseldikce hava basıncı azalır hız artar.

İkinci bir anormal durum... saat 08.14'de Los Angles'e gitmek için Boston'dan havalanan bu uçak, rotasını Los Angles istikametine çevirdikten 21 dakika sonra kuleyle telsiz irtibatını kesiyor... amerikanın batı istikametine doğru önemli bir mesafe ilerledikten sonra havada (28.000 feet) yaklaşık 8500 metre yükseklikte teröristlerin eline geçen bu uçak... aynı yükseklikten keskin bir virajla güneye doğru dönüş yaparak ikiz kulelerin bulunduğu New York istikametine yöneliyor... amerikan havacılık dairesinin bütün dünyaya verdiği bilgilere göre uçağın kulelere doğru yöneliş saati 08:37... peki nasıl oluyorda 26 dakika içinde o kadar mesafeyi katediyor bu uçak?... üstelik birde, dakikada 4000-5000 feet alçalma yaparak?.. kuleye yaklaşma sırasında dakikada 7000 feet'lere varan alçalma süreçleri var ayrıca... bütün bunlar nasıl gerçekleşti...aşırı manevralar yaparak fizik kurallarını bu kadar zorlayan bu uçak sadece bir seferde kuleye çarpmayı nasıl başardı?... teröristlerin evde bilgisayar arkasında yaptığı sanal uçuşla, gerçek bir yolcu uçagı ile 70 metre genişliğinde bir kuleye son sürat carpmak arasında dağlar kadar fark vardır... hele hele, tek motorlu küçük bir uçakla uçuş dersleri alan bir kimse büyük uçakla asla bu çapta bir uçus gerçekleştiremez... tek motorlu bir Cessna uçağı kullanmak başka, saatte 880 yapan bir Boeing uçağını kullanmak başkadır... bugüne kadar hiç kimse bu ayrıntılar üzerinde durmadı... olay olduğu günlerde televizyonlarda hiçbir uçak pilotu ile bu konuların tartışıldığı gözlenmedi, dolaysıyla bu olaydaki uçuş bılgileri, teknik ayrıntılar son derece önemli.

Amerika'nın New York kentinin adeta bir sembolü olan ikiz kulelere çarpan bu uçakların içinde asla ve asla... tek bir canlı insanın olmadığı anlaşılıyor... daha doğrusu bu uçaklar uzaktan kumanda ile kontrollü bir şekilde uçurulma ihtimali çok yüksek... saatte 28 bin hızla uzaylara yolculuk yapan bu ülkenin karanlık kurumları... saatte 800 yapan bir yolcu uçağını kontrollü bir şekilde binalara doğru uçurup 3 bin kişinin canına kıymıştır... sadece iki bina yerle bir edildi diye iki tane devleti birden haraca kesen bu ülkede bazen öyle korkunç senaryolar vardır ki... bundan devletin bile heberi olmuyor... yada bilmemezlikten geliyor... ulusal çıkarları uğruna her şeyi göze alan bir ülkedir burası... bir birinden farklı... bir birinden korkunç öyle güçler vardır ki, hiç beklenmedik bir anda hakkınızda bir dosya çıkartıp... yada bir iftira atılır... sonra, gürültü yapmayan sesiz bir helikopterle evinizin balkonuna dayanıp gece yatağınızdan alıp götürürler sizi... ruhunuz bile duymaz... hele hele bu ülkenin gücünü küçümseyenlerin akıbetini hepimiz biliyoruz.

Olay günü yerel saatle 10:03 de Waşington'un 240 km kuzey batısına, Pensilvanya Shanksville kırsalına dördüncü bir uçağın düştüğü açıklanıyor. Ne gariptir ki olay yerinde herhangi bir uçak enkazına rastlanamadı... ekranda gösterilen sadece uzun çapta yeni kazınmış bir çukur... biraz da etrafa saçılmış metal parçaları... bir taraftan resmi makamlarca uçak enkazının olduğu vurgulanmasına rağmen, diğer taraftan enkaza arama kurtarma için giden ekipler herhangi bir uçak yada ölüye raslamadıklarını o anda orada bulunan gazetecilere bildirdiler... orada bulunan metallerin daha çok kamyonlarla dökülmüş metal yığınına benzediği söylenmişti.

Komplo teorilerinden en mantıklı ve gerçekçisi, belkide 'gerçek olanı' ise bu şekilde: aslında bu saldırıyı Amerika kendi kendine yapmıştır... kulelere çarpan uçaklar başka bir hava sahasından havalanmıştır... internette eğer görüntülere ve resimlere dikkat ederseniz bunların bildiğimiz beyaz yolcu uçakları değil, koyu renkteki savaş uçakları olduğu görülecektir... hepsinin üzerine resmi hava yolu uçaklarına benzetilmiş logo yazıları yapıştırılmıştır... ikinci bir senaryo diğer bulunamayan iki uçak ve içindeki yolcular sözde bilinmeyen bir yere götürülmüştür... özellikle Pentagon binasına uçak çarpmamıştır, çarpmış görüntüsü vermek için içeride bomba patlatılmış. Ayrıca Pensilvanya denilen yere hiçbir zaman uçak düşmemiştir... buradaki amaç nereye götürüldükleri ve ne yapıldıkları belli olmayan insanların içinde bulunduğu iki uçak ve kulelere çarpan iki uçak ile toplamın dört gibi gösterilmesidir... böylece kimse asıl yolcu uçaklarının nerede olduklarını sorgulamayacaktı. Bu olayda Amerika bir taşda iki kuş vurmuştur, hem zengin petrol yataklarının bulunduğu ortadoğu'ya girmek hemde müslüman ülkelerini hizaya getirmek için kendine bahane yaratmıştır... nitekim sayfanın ilerleyen kısımlarında okuyacağınız gibi, Bush ailesi Suudi Sermayesi ile yakından ilgilenmiştir, hatta büyük şirketlere ortaktır.

ABD hükümetinin açıklamaları

ABD hükümetinin açıklamalarına göre olaylar şöyle gelişti: 11 Eylül 2001 Salı günü ABD'de dört yolcu uçağının ikisi New York'taki Dünya Ticaret Merkezi gökdelenlerine, bir diğeri Vaşington D.C.'de Pentagon'a çarptı... sonuncu uçak ise yolcular ve uçağı kaçıranlar arasındaki mücadeleden sonra 150 mil uzakta, Pensilvanya kırsalında düştü denildi.

ABD hükümetinin öne sürdüğü, sözde kanıtlar şöyle:

Dünya Ticaret Merkezi kulelerine çarpan uçaktaki teröristlerden birinin pasaportu uçağın kuleye çarpmasından hemen sonra aşağıya fırlamış ve bölgedeki bir polis tarafından bulunmuştur... uçakların kara kutuları bulunmazken o kadar yüzbinlerce ton beton ve metal parçaları arasında Muhammed Atta'nın pasaportunun bulunması gerçekten büyük bir tesadüf... olaydan 20 saat sonra 19 kişiden oluşan bütün teröristlerin resimleri tüm dünyaya gösterildi. Teröristlerin havaalanına gelirken kullandıkları ve havaalanı otoparkına bıraktıkları arabada uçak kullanma kılavuzu ve Kur'an-ı Kerim bulunmuştur... hayret doğrusu... bu kadar profesyonel bir saldırıyı gerçekleştiren teröristler arabada klavuz unutacaklar öyle mi?Resmi Amerikan kayıtlarına göre sorumlular kim:

Amerikan hükümetinin araştırmasına ve 11 Eylül Komisyon Raporu'na göre yolcu uçakları Usame Bin Ladin'in lideri olduğu El Kaide terör örgütünün 19 üyesi tarafından kaçırıldı ve eylem gerçekleştirildi. Bazılarına göre ise bu saldırı Hitler'in Reichstag yangınından farksızdır.

Saldırının sonuçları ve etkileri... Saldırı, dünya medyası tarafından 'medeniyetler çatışması' olarak yorumlandı. 11 Eylül 2001 saldırılarını gerekçe gösteren başkan George Bush, önce Afganistan, ardından da Irak'ı işgal etti... ABD Başkanı Bush sözde terörizmle savaş kampanyası başlattı ve bu kampanya ile NATO'nun 5ci maddesini işletmeye koumuş oldu. Bu Kampanya'da ABD'ye başta Birleşik Krallık olmak üzere bir çok ülke destek olmaktadır denildi. 11 Eylül saldırıları sonucu, başta ABD olmak üzere batılı devletlerde müslümanlar'a karşı işlenen nefret suçlarında büyük artış görüldü. Bu konuda akıl yürütenler komplo teorisyeni olarak suçlanıp susturulmaya zorlandı. Bu kural Türkiye'de de böyle, dünyanın başka yerlerinde de hep aynı şekilde devam etti. Fakat Irak'a müdahalenin gerekçelerinin yalan olduğunun ortaya çıkması bu konudaki şüpheleri iyice artırdı.

İkiz kuleler kod adı kılıçbalığı filminin mantığı ile ifeda edilmiştir...

Türkiye'de emekli general Hurşit Tolon bir üniversitede yapmış olduğu konuşmasında 11 Eylül'ün bir terör saldırısı olup olmadığı konusundaki şüphelerini dile getiren ilk asker oldu. O'na göre ABD, dünyaya egemenlik kurma noktasında mücadele veriyor. İleride küresel güce dönüşebilecek bölgesel güçlerin önlenmesi doğrultusunda hareket ediyor. ABD dünya egemenliği hedefi doğrultusunda nükleer teknolojiyi kontrol altında tutmak istiyor... İran da bu nedenle hedef seçildi...

ABD'de ise 11 Eylül'ün resmi hikayesine yönelik eleştiriler sürüyor, kendi halkının yarısı da inanmıyor bu saldırıya... Hollywood aktörü Charlie Sheen de bu konudaki bağımsız araştırma gruplarından birine katılmıştı. Grupta, Beyaz Saray'ın eski danışmanı CIA uzmanı Ray Mc Govern, Reagan ekonomistlerinin babası sayılan hazine eski bakan yardımcısı Paul Craig Roberts, fizik profesörü Steven Jones, Almanya eski savunma bakanı Andreas Von Buelow, MI5 eski ajanı David Shayler, ingiliz Blair hükümetinin eski enerji bakanı Michael Meacher, Bush'un ilk döneminde işçi bölümünde şef ekonomist olarak görev yapan Morgan Reynolds ve daha niceleri var.

Sheen'e göre asıl 19 kişilik amatör bir grubun uçak kaçırıp hedeflerini vurması bir komplo teorisidir. İkiz kulelerin kısa sürede ayakları dibine yıkılmasının tepesine çakılan bir uçakla olması imkansız çünkü... binalara daha önceden yerleştirilmiş bombalarla kontrollü yıkımın gerçekleştirilmesi daha akıllıca ve bilimsel gözüküyor. Dolayısıyle bağımsız bir soruşturma komisyonu 11 Eylül'ü aydınlatmalı... aydınlatsa bile devlet bu soruşturmayı büyük bir ihtimalle kabüllenmez... Kabüllenmek Iraka haksız yere girme konusunun gündeme gelmesi demektir.Fizik profesörü Steven Jones ve ikiz kulelerin çelik aksamını dizayn eden... ayrıca projesini yazan ve onaylayan Kevin Ryan, alt katta yerleştirilmiş bombalarla binanın ancak komple yıkılabileceğini savunuyor... deposunda 45 ton yakıt bulunduran bir uçak bu binaları iskambul kağıdı gibi yerle bir etmesi olanaksız deniliyor... aynı görüşü dünyanın birçok yerinden mühendisler de paylaşıyor. Çünkü bu binalar her biri yarım metre genişliğinde binlerce çelik kolonlarla bezenmiş durumda... büyük bir uçağın bu binaya çarpması sonucunda 3 şiddetinde bir deprem etkisi yaratır... oysa 7 şiddetinde bir depreme dayanıklı bu binalar. Uçak ortasından büyük bir delik açsa bile günlerce, haftalarca ayakta durabilecek güce sahiptirler. 1 buçuk saat içinde iki binanın birden yok olması gerçekten akıllara durgunluk veriyor denildi.

Eylül 2002'de PBS'da yayınlanan 'ABD'de yıkım endüstrisi belgeselinde bir binanın ayakları dibine nasıl yıkılabileceği anlatılıyordu. Bu tarz yıkımlar, ancak bombalarla veya bina hemen yıkılmak isteniyorsa veya aksiyon filmlerinde olabilir. Mesela Madrid'de bombalanan bir bina ancak 20 saat sonra yıkılabilmiş, hemen ayakları dibine çökmemiş.

Sheen'e göre Pentagon'a çarpan uçak iddiası da hikayeden ibaret... devlet sırrı gerekçesiyle Pentagon, bina yakınlarındaki güvenlik kamerasından çarpılma anında çekilen görüntüleri yayınlamadı. Pentagon'a yakın Shreaton Oteli ve benzin istasyonu kameralarının yaptığı çekimlerin kamuoyunda yayılmasına izin verilmedi... işin ilginç yanı uçağın verdiği zarar birdenbire yok oldu ve hiç bir iz kalmadı. Sheen, Afganistan savaşının 11 Eylülden iki gün, Irak savaşının 2 yıl önceden kararlaştırıldığına dikkat çekiyor. Bu tarihte 44 bin Amerikan ve 18 bin İngiliz askeri Tacikistan ve Özbekistan'da konuşlandırılmış. Ortadoğu ve Suudi Arabistan da Amerikan üsleri takviye edilmiş.

Yeni Amerikan Yüzyılı projesini hayata geçirmek için savaş çetesinin yeni bir Pearl Harbour'a ihtiyaç duyduğunu ve ikiz kuleleri kontrollü yıktığını belirten Sheen, bu kadar strateji ve savaşın, işgalin kısa sürede hazırlanamayacağını, mükemmel biçimde planlanıp hesaplandığını kaydediyor... 90 yıllık petrol hesaplarını yapan Amerika kendine yeni bir düşman yaratarak ortadoğuda ipleri eline almak istedi. Sheen'in sözleri karşısında ikiz kulelerle ilgili komplo teorisi olduğu iddia edilen görüşlerin resmi görüşten daha mantıklı ve akıllıca olduğu ortaya çıkıyor. Ancak bu kimin umurunda.

BBC ve CNN televizyonalrı gökdelenler çökmeden bildirdi...

BBC ve CNN'e ait videolarda, 11 eylül 2001 saldırılarında ikiz kulelerden sıçrayan ateşle alev alan hemen yakınlardaki WTC 7 binası (Dünya Ticaret Merkezi'nin 7 numaralı binası) resmi çökme haberinden 23 dakika önce çöktü diye haber verildi... demekki orda da kontrollü bir yıkım yapıldı... hem amerika'da hem ingilterede ana yayın organlarınca ört-pas edilmeye çalışılan bu olay, 11 eylülün gizli lobilerce gerçekleştirildiğine yeni bir delil olmuştur. BBC, çöktüğünü bildirmesine rağmen arkaplanda görülen WTC 7'nin haber videolarının orjinallerini kaybettiklerini iddia etti. Halbuki medya kuruluşlarının böyle önemli olaylara dair dökümanları kaybetmesi son derece düşündürücü... ayrıca arşivlerin yasal olarak saklaması zorunludur.

Pentagon Oyununu anlatanlar:

Görgü tanıkları...

Çarpan cisim bir füze yada Boing 757 den küçük bir uçak deniliyordu... belge (Comments on the Pentagon Strike, Cassiopae'a) göre... O uçak 8 yada 12 kişilik olabilir, daha büyük olamaz, ancak Pentagona gidiyordu ve sanki inmeye çalışırcasına alçaktan uçuyordu... (Washington Post, Petterson) belgesi. Onu gördüm... küçük bir uçaktı ve sadece iki motoru vardı... güneyden geliyordu ve alçaktan uçuyordu... başka bir görgü tanığının söylediklerini yazan (Don Wright). Buraya düşen bir Boeing 757 yolcu uçağı, resmi açıklamalarda iddia edildiği gibi... eğer uçak binanın içine girdiyse, neden pentagon binasının dışarısında kanatları yok?

Karmaşık şeyler var... eğer belli bir açıyla yoldan geldiğini tanımlıyorsa neden binanın dışında kanatları yok?... demek istediğim, o kadar alçak bir noktaya çarptıysa kanatları binanın dışında kalmalı. Hadi kanatları geçelim, kuyruğu nerede? (Reporter, DoD Pentagon News Briefing)... Aslında bakarsanız E çemberine bir uçak çarptığını kanıtlayan herhengi bir delilimiz yok... (Lee Evey, Pentagon Onarım Müdürü)

Bazı görgü tanıkları uçağın önce Pentagonun bahçesine düştüğünü ve daha sonra kayarak binaya çarptığını söylüyor... (CBS News)

Motorlar nerede?

Beynim bunun gerçekten bir uçak olduğunu çözümleyemiyor... çünkü sadece küçük bir delik var. Ne kanatlar, ne kuyruk... hiçbir şey... (Steva DeChiaro).

Çok yüksek ve çok hızlı bir sesti. Uçak olamaz, ama belki bir füzeydi... (Lon Rains, Space News Editörü). Ortalık birbirine girmişti... alevler ve dumanlar vardı ama ben ikinci bir patlama duydum, eminim... (Kirk Milburn).  Füze sesi duyduk... kesinlikle füzeydi... (Tom Seibert, Pentagon Çalışanı) Bundan eminim çarpan şey kesinlikle füzeydi... (Michael DiPaula, Pentagon Çalışanı) Bir bomba patladı... kokusundan tanıdım. patlayıcıları biliyorum, çünkü uzmanlık alanım... (Don Perkal)

Loose Change 11 Eylül'ü inceliyor

1- ZAMANLAMA

CIA, 11 Eylül saldırılarından kısa süre önce 1962 Küba krizi günlerine denk gelen bazı belgeleri basına sızdırdı. Bu belgelerde Küba'nın işgalini meşru kılmak için gerçekleştirilen Northwoods operasyonunun arkasında yatan gerçekler yer alıyordu.

2. PENTAGON

Amerikan Havayolları'na ait Flight 77 uçağının Pentagon'a çarpma olasılığı bulunmuyor. Binadaki hasar, ancak Cruise füzesi veya daha küçük bir askeri uçak tarafından oluşturulmuş olabilir.

3. KULELER ÇÖKERTİLDİ

Kulelerin yıkılma sebebi, uçak çarpması değil. Görgü tanıkları, çarpmadan hemen önce binanın alt katlarında duman ve ışık gibi patlama belirtileri gördük diyorlar... Bazı video'larda çökme sırasında patlamalar gözlenebiliyor.

4. FLIGHT 93

Beyaz Saray'a giderken kahraman yolcuların isyan etmesiyle Pensilvanya'da bir araziye düşürüldüğü söylenen uçak, aslında güvenli bir şekilde başka bir yere düşürüldü... çünkü uçağın düştüğü söylenen yerde hiçbir enkaz veya ağır hasar bulunmuyor. Ayrıca, kayıtlarda, 11 Eylül tarihinde böyle bir uçuşa rastlanmıyor

5. TUHAFLIKLAR

Kaza esnasında uçaktan yapıldığı iddia edilen telefon görüşmeleri mümkün olamaz... çünkü, bunu mümkün kılan sistem Amerikan Havayolları uçaklarına 11 Eylül'den çok sonra kuruldu. Ayrıca hükümetin açıkladığı listede bulunan hava korsanlarından bazılarının saldırılardan sonra hayatta oldukları ortaya çıktı.

6. KİMİN İŞİNE GELDİ?

Büyük meblağlardaki sigorta poliçelerinden faydalanabilecek kişiler, kulelerin yıkılacağından önceden haberdardı... 11 Eylül'den önce, milyarlarca dolarlık altın Dünya Ticaret Merkezinin alt katından çıkarıldı. Üstelik iki ayrı kuleden çalışan 20 bin kişinin büyük bir kısmı işe gelmedi.

MÜTHİŞ SORULAR

1999´da Kuzey Amerika Hava Savunma Komuta Merkezi (NORAD), bir uçağın kaçırılıp ikiz Kuleler ve Pentagon'a çarpmasıyla ilgili tatbikatlara başladı.

24 Ekim 2000: Pentagon, ilk egzersizleri MASCAL adıyla yürürlüğe koydu. Boeing 757'nin Pentagon'a çarpması simülasyonu bunlardan biriydi.

Nisan 2001: Usame bin Ladin, Dubai'deki Amerikan Hastanesi'nde CIA'nın bölge şefi tarafından ziyaret edildi.

24 Temmuz 2001: Dünya Ticaret Merkezi'nin sahibi Larry A. Silverstein, olaydan 6 hafta önce kuleleri 99 yıllığına kiraladı. 3 buçuk milyar dolarlık sigorta poliçesi, terörizmi de kapsıyordu.

6 Eylül 2001: Bomba koklayıcı köpekler kulelerden çekildi. Güvenlik görevlilerinin vardiyaları 2 hafta boyunca 12 saatin sonunda bitiyordu.

10 Eylül 2001: Ulusal Güvenlik Danışmanı Condoleeza Rice, San Francisco Belediye Başkanı Willie Brown'u arayarak ertesi sabah uçmamasını söyledi.

11 Eylül 2001: Washington, Andrews Hava Üssü'nden üç adet F-16 savaş uçağını, Pentagon'dan 15 mil uzaktaki Kuzey Carolina'daki eğitim görevine gönderdi. ABD'yi korumak için 14 uçak kaldı.

Pentagon'a çarptığı iddia edilen uçak

Yerel Saatle 09:37'de Pentagon'a üçüncü bir uçağın çarptığı açıklandı... olay yerinde herhangi bir uçak enkazına rastlanmadı. Resmi açıklamaya göre uçağın jet yakıtıyla yanıp kül olduğu şeklindedir. Yakındaki bir benzin istasyonunun güvenlik kamerasında patlamanın olduğu anda uçağın olmadığı açıkça bellidir.

Sözün kısası... 11 eylül bir terör saldırısı değildir... bu saldırı artık hiçbirşeyin eskisi gibi olmayacağını, düşünüş, algılayış ve korkarım belkide yaşayış biçimlerimizin bile değişeceği bir geleceğin başlangıcı olarak tarih sayfalarında hep yerini koruyacaktır, kimileri için de belki bir milat... bir dönüm noktası.                                                                                                                                                                      

Bu sitenin bütün hakları saklıdır - Copyright © 2008- 2017   
 
to Top of Page